Tıp Bayramı

Hastanelerde ve Türkiye genelinde hizmet veren doktorların başta hatırlandığı Tıp Bayramı her sene mart ayının 14’ünde kutlanır.  Bu kutlamaların genel amaçlarından bir tanesi de tıp alanında hizmet evren çalışanların içinde bulundukları sorunlar ve çözüm teknikleridir. Bu sayede çalışanların daha rahat bir şekilde hizmet edebilmeleri sağlanır.

14_mart_tip_bayrami_kutlama_mesajlari_h2756

Bu tıp bayramının ilk kutlanma yılları 1827 yıllarına dayanır. Ayrıca 14 Mart 1927 tarihinde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önderliğin de ilk cerrahane kurulmuştur. Tıp tarihi bakımından önemli bir adım olan bu gün modern tıp eğitiminin başlangıç tarihi olarak da kabul edilmiş olup bu tarihlere kadar gelebilmiştir.

Tıp bayramı adı altında düzenlenen etkinliklerin bir bölümü de okullarda öğrencilerin tıp bilimini biraz da olsa öğrenmeleri için yapılır. Tıp Bayramı ile ilgili yazılar ve bunun yanında Tıp Bayramı ile ilgili şiirler okunur. Ayrıca yapılan bu etkinliklerin yanında öğretmenlerin önderliğinde öğrencilerin konuyu daha iyi anlayabilmeleri amaçlanarak Tıp Bayramı ile ilgili güzel sözler okulun en görünür ve öğrencilerin en çok bulunduğu yerlere asılır. Bazı okullara da tıp alanında hizmet veren bazı doktorlar ilgili organizasyonlarda görev alırlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.